אודות "ידע"

ידע – ביטוח ותכנון פיננסי", נוסדה בינואר 2013 ע"י דני קורוגודסקי ויוסי ורסנו.

המשרד הוקם מתוך חזון משותף לפתח מתודת עבודה הנגזרת מהמלצות פרטניות לאחר ניתוח ובדיקה צרכים בשיטת "התכנון הפיננסי ההולסטי" עפ"י המתודולוגיה הבינלאומית של FINANCIAL PLANNING עפ"י הנחיות איגוד המתכננים הפיננסים בישראל.

"ידע ביטוח ותכנון פיננסי" הינו אחד המשרדים הראשונים הפועלים בשיטת התכנון פיננסי כללי או "הוליסטי" (Holistic Financial Planning) בישראל.

בעלי המשרד, מחזיקים ברישיונות סוכן ביטוח פנסיוני, כללי (אלמנטארי) וימי.

כמו כן, הינם מתמחים לתואר הבינלאומי CFP לתכנון פיננסי מטעם ה FPSB העולמי.  

תכנון פיננסי כללי – הינו תהליך רחב ומתמשך בו מתקבלות החלטות משמעותיות שמטרתן להבטיח את עתידו הכלכלי של משק הבית. תכנון פיננסי מקצועי נוגע בכל הצרכים הכלכליים של המשפחה ותוצאתו היא השגת היעדים שהוצבו מבעוד מועד.

תכנון פיננסי נכון הופך אירועים בלתי מתוכננים בחיי המשפחה לכאלה הניתנים לגידור מראש ומאפשר התמודדות עם סיטואציות מורכבות וקטסטרופות באמצעות ההגנות המתאימות. התכנית הרחבה אותה בונה המתכנן הפיננסי יחד עם הלקוח כוללת מספר שלבים ומורכבת, בין היתר, מהרכיבים הבאים:

  1. בדיקה וניהול של נכסים קיימים – סקירה של הנכסים הפיננסים, פנסיונים, מניבים, ריאליים (בארץ ובחו"ל).
  2. ניהול סיכונים – בדיקת הסיכונים שהלקוח עלול להיחשף אליהם ואת המוכנות הפיננסית שלו לתרחישים אלו.
  3. תכנון פרישה – מוכנות הלקוח לפרישה, בניית יעדי איכות ורמת חיים בפרישה, סלילת הדרך להשגת מטרות אלו מבעוד מועד
  4. תכנוני מס – בדיקה כי הלקוח מנצל את מלוא זכויות המס שלו עפ"י נתוני ההשתכרות וההוצאות שלו ובעצם "מקסום הנטו" של הלקוח.
  5. תכנון ירושות והעברת העושר בין הדורות – לעיתים ישנם נכסים פיננסים, מוחשיים שעלולים להשפיע ולשנות את כל בסיס קבלת ההחלטות בבניית התוכנית הפיננסית של כל לקוח. לכן חשוב לוודא אילו נכסים קיימים, מה ההסתברות לקבלת נכסים אלו ואם אין מכשולים משפטיים, חוקיים ותקנות מס שמונעות העברת נכסים אלו בין הדורות
  6. ניהול תזרים מזומנים – בדיקה של "הכסף הפנוי" מידי חודש, או לחלופין כיצד ניתן לפנות כסף מידי חודש ובעיקר איך לנתב אותו כך שבעתיד יהיה יותר "כסף פנוי".

 

מטרת הליך התכנון הפיננסי היא לנתח את כלל הנכסים הפיננסים והריאלים של המשפחה תוך דגש על הסיכונים אליהם המאיימים על התא המשפחתי בדרך להגשמת השאיפות הכלכליות והסוציאליות. בסופו של התהליך מתקבלת תמונת מצב עדכנית וניתנים המלצות מפורטות לביצוע התאמות באשר לאופן ניהול סך הנכסים הכוללים של התא המשפחתי,  לרבות השירותים המתקבלים מחברות הביטוח, בתי ההשקעות, בנקים וכל נותן שירות פיננסי כמו גם ניהול הנכסים הריאלים בהתאם לצורכי התא המשפחתי.  

  • על מנת ליישם את המלצותינו באופן המיטיב עם הלקוח – משרדנו פועל בשיתוף פעולה מלא ושוטף עם מומחים בתחומי – המס, המשפטים, ניהול תיקי השקעות, כלכלת משפחה וייעוץ משכנתאות.
  • "שירות חלקי" – הינו שירות ספציפי מוגדר מראש, בו הלקוח והמתכנן הפיננסי מגדירים שירות נקודתי (לגבי פוליסות, קופות, תכנון פרישה או כל פעולה ספציפית בלבד בה הלקוח מבקש לקבל שירות.
  • "ידע – ביטוח ותכנון פיננסי" הינה ברוקר לביטוח ושירותים פיננסיים בבעלות פרטית של בעלי הרישיון ופועלת בענפי הביטוח הפנסיוני – חיים, הכללי – אלמנטארי, ימי ואווירי.
  • בין לקוחותינו – מפעלים ועסקים גדולים ,בינוניים וקטנים ,עצמאי צווארון לבן וצווארון כחול כמו כן כמובן לקוחות  פרטיים ומשקי בית 

 

Comments are closed.